Bezpłatna wystawa dla dzieci we Wrocławiu
AHOJ! Mamy dla Was kolejną fajną wystawę dla rodzin z dziećmi. „Ekspozycja na kolor: Zielony” to niesamowita przestrzeń w Samoobsługowym Muzeum, gdzie każdy, niezależnie od wieku, może bawić się i eksperymentować z kolorami. Nowa zielona scenografia to miejsce pełne magii, gdzie możecie poczuć, jak kolory wpływają na Wasze zmysły i nastrój. Na wystawie znajdziecie interaktywne strefy, które zachęcą Was do spontanicznej zabawy, relaksu i odkrywania ukrytych emocji. My owijaliśmy Mariusza ogromną lianą, relaksowaliśmy się na pufach, bawiliśmy się w chowanego, układaliśmy własną przestrzeń z pluszaków oraz magnetycznych elementów, słuchaliśmy jakie miłe słowo wyszepcze nam mech, skakaliśmy, wykonywaliśmy zadania z ekspozycji oraz przytulaliśmy zielone serce.
Wystawa jest malutka, ale przy odrobinie chęci i wyobraźni można tam spędzić naprawdę sporo czasu. Zapraszam do dalszej części wpisu, gdzie pokażę Wam, jak można w pełni skorzystać z tej przestrzeni.
Interaktywne strefy
Kolor zielony
Wejdź do zielonego świata i poczuj spokój. Baw się różnymi interaktywnymi strefami, gdzie kolory będą oddziaływać na Twoje zmysły. Możesz się zatrzymać, odpocząć i poczuć się lepiej. Ignaś pierwsze co zrobił, to wskoczył w zielone mięciutkie elementy i przestawiał je z miejsca na miejsce, tworząc w muzeum własną przyjazną przestrzeń.
Ocean miłości
Patrz na zielone krajobrazy i poczuj się częścią tego pięknego świata. Baw się zmieniającymi obrazami i wpływaj na wygląd zieleni wokół Ciebie. Te magnetyczne wyklejanki to bardzo fajny element zabawy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Magnetycznych elementów jest mnóstwo, o różnych kształtach i fakturach więc jest z czego tworzyć własne kompozycje.
Blisko serca
Dotykaj delikatnych elementów i poczuj, jak Matka Ziemia troszczy się o Ciebie. Odkryj swoje wewnętrzne dziecko i przytul je. W tej części wraz z Ignasiem wzięliśmy do ręki ogromną mięciutką dłoń i przytuliliśmy się do niej. Miało to nam dać poczucie szczęścia i bezpieczeństwa.
W objęciach
Zanurz się w miękkim mchu i poczuj spokój. Poczuj ciepło i akceptację, pamiętaj, że jesteś ważny i potrzebny. Niejednokrotnie podczas wystawy chowaliśmy się w zielonych mięciutkich elementach. Jest ich całkiem sporo, więc można się nimi w całości przykryć.
Czułe szepty
Zauważ, jak miłe słowa wpływają na nasz nastrój. Pozwól sobie na ciepłe słowa pełne miłości. Na wystawie znajduje się kilka stanowisk z zielonym mchem, jeśli zbliżymy do nich ucho, zaczną szeptać nam miłe słowa np. „jesteś moim serduszkiem”. Niestety część z nich już nie działa.
W jedności
Oddychaj głęboko i posłuchaj medytacji. Oddech pomaga nam się uspokoić i poczuć lepiej. Wszyscy czujemy podobnie i wszyscy potrzebujemy spokoju. Niestety ta część jest już zepsuta. Na wystawie było 6 par słuchawek, niestety wszystkie zostały zużyte. My połączyliśmy się z siecią MWW i puściliśmy medytację z internetu.
Dlaczego warto przyjść?
Wystawa to świetna okazja, aby spędzić czas z rodziną w kreatywny sposób.
Wejście w zielony świat pomoże Wam się zrelaksować i poczuć wewnętrzny spokój.
Dzieci dowiedzą się, jak kolory wpływają na nasze samopoczucie i zmysły.
Będziecie mogli dotykać, oglądać i bawić się kolorami w różnych strefach wystawy.
Wizyta na Spektrum Światła / Ekspozycja na kolor. Zielony będzie świetną okazją do zaplanowania kolejnych wspólnych wyjść na pozostałe wystawy stałe w Muzeum Współczesne Wrocław. Chcesz poznać aktualne ekspozycje – KLIKNIJ TUTAJ!
Dla zachęty podsyłam Wam link do gry OBRAZOŚNIENIE. Dzięki niej dzieci będą mogły stworzyć interaktywne kolaże, testując podstawowe właściwości kolorów, kompozycji i perspektywy. Wystarczy: wybrać kolor i tło, dodać obiekty powiększając, pomniejszając i obracając je, zmieniając ich położenie i układając warstwami. Wybierając kolor zielony, będziecie mogli potraktować grę jako wstęp lub podsumowanie wizyty na wystawie. Chcesz zagrać? KLIKNIJ TUTAJ!
Autorki interaktywnych scenografii:
Patrycja Mastej – artystka wizualna, ilustratorka, projektantka wystaw interaktywnych, malarka. Adiunkta na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 2012 r. związana z Muzeum Współczesnym Wrocław, inicjatorka i autorka wystaw interaktywnych z serii „Samoobsługowe Muzeum”. Działa aktywnie na polu sztuki współczesnej i designu. Współlaureatka Nagrody Kulturalnej wARTo w 2009 r. za projekt „Interaktywny Plac Zabaw”. Realizuje cyklicznie wystawy personalne, w których bada procesy związane z pamięcią i świadomością ciała, wykorzystując metodę twórczą tancerzy Butoh.
Magdalena Skowrońska – psycholożka, historyczka sztuki, projektantka wystaw interaktywnych. W latach 2014–2017 kuratorka programu edukacyjnego w Muzeum Współczesnym Wrocław. W latach 2015–2017 współpracowała z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w roli wykładowcy na kierunku Mediacja Sztuki. Obecnie realizuje się, stale poszerzając swój warsztat umiejętności psychoterapeutycznych, ze szczególnym uwzględnieniem psychoterapii przez ciało, który wykorzystuje w sztuce, podczas warsztatów sensualnych oraz w pracy z klientami.
Warto wiedzieć
Podsumowując wizytę w „Spektrum Światła”, trudno nie odnieść wrażenia, że opuściliśmy Muzeum Współczesne Wrocław nieco odmienieni, zrelaksowani i szczęśliwi. Oczyściwszy umysł z codziennych problemów, stresu i napełnieni nową energią, odnaleźliśmy spokój i nowe kreatywne pomysły. Wystawa to miejsce, do którego chce się wracać, za każdym razem odkrywając coś nowego. Nawet, tak przy okazji, będąc w pobliżu Muzeum. Pamiętajcie bowiem, że tutaj nie ma biletu wstępu. Wystawa jest bezpłatana! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, koniecznie wpiszcie to miejsce na swoją listę wrocławskich must-see! I śpieszcie się, bo potrwa tylko do końca roku.
Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2a, Wrocław.
Cylindryczny wolnostojący schron przeciwlotniczy, w którym mieści się siedziba Muzeum Współczesnego Wrocław, został wybudowany w 1942 roku, według projektu znanego wrocławskiego architekta Richarda Konwiarza.
71 356 42 50
Parking bezpłatny dla gości MWW. Wjazd od ulicy Świętego Pawła przez szlaban.
Wystawa potrwa do 30.12.2024 roku.
Wstęp wolny.
Wystawa znajduje się na 2 piętrze.
Szatnia znajduje się na poziomie 0 za windami.
Godziny otwarcia: Poniedziałek 9:00 – 15:00. Wtorek zamknięte. Środa 9:00 – 15:00. Czwartek 14:00 – 20:00. Piątek 9:00 – 15:00. Sobota – Niedziela 12:00 – 20:00.
Na wystawie warto ściągnąć buty i zwiedzać ją w skarpetkach. Będziesz przemieszczać się po wykładzinie i często wskakiwać w zielone poduchy.
Niestety wiele z elementów zostało już zużytych przez długie miesiące goszczenia w tej przestrzeni dzieci.
Jeśli spodobał Ci się Nasz wpis UDOSTĘPNIJ GO PROSZĘ,
klikając w poniższy baner Facebooka lub Instagrama.
Polub naszą strone na FACEBOOKU.
Zajrzyj na Nasz INSTAGRAM.
Obejrzyj więcej filmów na Naszym kanale YOU TUBE.